Rehber Dopamine 2.0 Jailbreak A9-A16 iOS 15.0-16.5.1

haklisinali

Apple Sever
Konular
1
Iphone 13 pro 16.0.2 yükledim herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

batu_tokgoz

Apple Sever
Konular
1
Geliştirici Lars Fröder anlık bir şekilde Dopamine 2 sürümünü son kullanıcı ile paylaştı.
IOS 16 sürümü için bekleyiş süreci tamamlanmış durumda.Aynı zamanda geriye dönük IOS 15 sürümlerine destek vermeye başlamış oldu.

Dopamine Rootless jailbreak yöntemini kullanmaktadır.
Bilindiği gibi Rootless tweak sayısı şuan için sınırlıdır.Apple A12+ işlemcili cihazlara destek verdiği için geliştiriciler çok kısa bir süreçte tweaklerini rootless uyumlu hale getirmesi bekleniyor.

Dopamine jailbreak aracı OTA yöntemi ile sürümlerini güncelemektedir.

• *A12 ve sonraki cihazlar iOS 16.6 - 16.6.1'de desteklenmez ve A15-A16/M2 cihazları iOS 16.5.1 - 16.6.1'de desteklenmez.
  • Dopamin'in TrollStore aracılığıyla yüklenmesi gerekir.
  • Ayrıca A15, A16 ve M2 cihazları için destek yalnızca iOS 16.5'e kadar mevcuttur.
  • Ayrıca iOS 16.6b1 - 16.6b4 de desteklenmektedir, ancak A15+ desteği yalnızca 16.6b2'ye kadar doğrulanmıştır, dolayısıyla 16.6b3 ve 16.6b4'ün A15, A16 ve M2'de çalışıp çalışmadığı şu anda bilinmemektedir.
  • Kurulum kılavuzu:
  • Resmi web sitesi:

Yeni çıkan [ Dopamine 2 ]' yi kullanarak aşağıdaki cihaz ve versiyon kombinasyonları ile jailbreak yapmak artık mümkün ...! [ iOS 15.0~16.6.1 (A9~A11 cihazları)]

• iPhone 6s / 6s Plus / SE (1. nesil)
  • iPhone 7/7 Plus
  • iPhone 8/8 Plus/X
  • iPod touch7
  • iPad5/6/7
  • iPad Pro 12,9 inç 1. nesil / 2. nesil
  • iPad Pro 9,7 inç / 10,5 inç
[ iOS 15.0~16.5.1 (A12~A14/M1)]

• iPhone XR/XS/XS Max.
  • iPhone 11 / 11 Pro / 11 Pro Max / SE (2. nesil)
  • iPhone 12 / 12 mini / 12 Pro / 12 Pro Max
  • iPad8/9/10
  • iPad Air 3. nesil / 4. nesil / 5. nesil
  • iPad mini 5. nesil
  • iPad Pro 12,9 inç 3. nesil / 4. nesil / 5. nesil
  • iPad Pro 11 inç 1. nesil / 2. nesil / 3. nesil
[ iOS 15.0~16.5 (A15~A16/M2)]

• iPhone 13 / 13 mini / 13 Pro / 13 Pro Max / SE 3. nesil
  • iPhone 14 / 14 Plus / 14 Pro / 14 Pro Max
  • iPad mini 6. nesil
  • iPad Pro 12,9 inç 6. nesil
  • iPad Pro 11 inç 4. nesil

NOT: Dopamin'e geçiş yapıyorsanız roothide Bootstrap / Serotonin'i düzgün bir şekilde kaldırmanız zorunludur . (Kaldırma rehberi için linkteki konuya bakınız. Dopamine için rootless uyumlu repolar için aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.)

Ekli dosyayı görüntüle 12667Ekli dosyayı görüntüle 12668
Hocam şimdi ben bunu kurucam tamam da dopamineyi ipa kurmak için TrollStore trolstore u kullanmak için de yine jb gerekmiyor mu yani ipayı kurmak için de yine jb gerekiyor ve TrollStore ile kurup jb kaldırdıktan sonra dopamine çalışmayacak bunu anlamadım

QRocKfire

Apple Developer / Architect
Co Admin
Üye
Apple Sever
Konular
21
Web sitesi
t.me
Hocam şimdi ben bunu kurucam tamam da dopamineyi ipa kurmak için TrollStore trolstore u kullanmak için de yine jb gerekmiyor mu yani ipayı kurmak için de yine jb gerekiyor ve TrollStore ile kurup jb kaldırdıktan sonra dopamine çalışmayacak bunu anlamadım
Cihaza Trollstore yüklemek için JB yapmak zorunda değilsiniz.Dopamine Jailbreak için gerekli araç TrollStore dir ..

1cihans

Co Admin
Yönetici
Premium üye
Apple Expert
Elit Üye
Konular
64

Trollstore için jb gerekmez cihaz ve sürüm nedir

batu_tokgoz

Apple Sever
Konular
1
Cihaza Trollstore yüklemek için JB yapmak zorunda değilsiniz.Dopamine Jailbreak için gerekli araç TrollStore dir ..
Trollstoru başka nerden yükleyebilirim internetten araştırıp indirdim fakat sertifika sorunu yaşıyorum doğrulamıyor uygulamayı

1cihans

Co Admin
Yönetici
Premium üye
Apple Expert
Elit Üye
Konular
64
Trollstoru başka nerden yükleyebilirim internetten araştırıp indirdim fakat sertifika sorunu yaşıyorum doğrulamıyor uygulamayı
Sağ üstte arama butonu var teollstore yazıp sadece başlıkları ara seçeneğini aktif et, 3 tane yöntem var 2. Sayfaya doğru onları dene

ak.if

Üye
Apple Sever
Konular
9
iphone xs cihazımda ios 14.3 unc0ver kullanıyorum.
Blobs'ta 16.2'den itibaren her sürümün imzasını bilgisayarıma kaydetmiştim.
Dopamine'e geçeyim mi daha bekleyim mi karmaşasındayım. Dopamine stabil olma durumu açısından şu anda % kaç olduğunu değerlendiriyorsunuz?

Burak21

Elit Üye
Üye
Apple Sever
Adım
Kemal
Meslek
Özel şirket
Cihaz
iPhone 13
Konular
50
Dopamine'e geçeyim mi daha bekleyim mi karmaşasındayım. Dopamine stabil olma durumu açısından şu anda % kaç olduğunu değerlendiriyorsunuz?
sürüm yukseltmede blobs sep uyumlulugu varmıki .. ? bilmiyorum yanlış bilgi vermim ama araştrmadan yapma .. hocam yükselteceksende dikkkat et.

Son düzenleme:

ByGorkem

Moderatör
Elit Üye
Üye
Apple Sever
Konular
59
Zaman geçti, uyumlu olduğunda güncelleme yapmalıydınız. Mevcut SEP, iOS 15 16 ile uyumlu değil ve tüm blob'lar kullanışsız. diye biliyorum.. araştır . yinede bilgi bulur isen burdan bilgilendir.

1cihans

Co Admin
Yönetici
Premium üye
Apple Expert
Elit Üye
Konular
64
Bulamadım hocam valla

ak.if

Üye
Apple Sever
Konular
9
Zaman geçti, uyumlu olduğunda güncelleme yapmalıydınız. Mevcut SEP, iOS 15 16 ile uyumlu değil ve tüm blob'lar kullanışsız. diye biliyorum.. araştır . yinede bilgi bulur isen burdan bilgilendir.
Nasıl ya ! ! ! ipsw.me'de imzaları açık olduğu günlerde her bir sürümün cihazıma uygun sürümlerin shsh2 kayıtlarını almıştım. bu shsh2 kayıtlarıyla o sürümlere istediğim zaman geçemiyor muyum ben ?

Damla

Co Admin
Yönetici
Apple Expert
Adım
Öznur
Cihaz
iPhone 11
Konular
1,090
Nasıl ya ! ! ! ipsw.me'de imzaları açık olduğu günlerde her bir sürümün cihazıma uygun sürümlerin shsh2 kayıtlarını almıştım. bu shsh2 kayıtlarıyla o sürümlere istediğim zaman geçemiyor muyum ben ?

Not possible. Blobs are useless due to Cryptex.
You can’t pick and choose what iOS version you want to update to. If you update, you’ll have to update to the latest iOS version version.

Damla

Co Admin
Yönetici
Apple Expert
Adım
Öznur
Cihaz
iPhone 11
Konular
1,090
Bu iş çok karışık bu olaydan anlamadığım konu işi bilen kişlere sormak gerek uzun zaman oldu çünkü

ak.if

Üye
Apple Sever
Konular
9
Bu iş çok karışık bu olaydan anlamadığım konu işi bilen kişlere sormak gerek uzun zaman oldu çünkü
ya bu shsh2 kayıtlarını bizler neden alıyoruz o zaman ? bununla alakalı gerek telegramda gerekse bu forumda da net okudum ve anladıgım şuydu ki... imzası açık olan sürümlerin cihazımıza tanıtarak shsh2 kayıtlarını bilgisayarımıza sakladıgımızda istediğimiz zaman o sürüme sorunsuz geçiş yapabildiğimizdi. Lütfen bunu bilen bir adminimiz aydınlatsın çünkü tam bir şok geçirmek üzereyim :s

ekarakas

Apple Sever
Konular
0
Merhaba epeydir jai kullanmıyorum bende ios 16.3.1 sürümlü14 pro max mevcut dopamine jai benim cihaz için uyumlumudu acaba?

aganti

Elit Üye
Üye
Apple Sever
Konular
14
Merhaba epeydir jai kullanmıyorum bende ios 16.3.1 sürümlü14 pro max mevcut dopamine jai benim cihaz için uyumlumudu acaba?
arkadaşlar.
ben bir soru sormak istiyorum.
Dopamine jaşlbreak yapınca banka işlemleri sorun oluyormu telefonda.
aklımda sanki buna benzer bir sorun var idi geçmiş dönemlerde

Albert_Wesker

Emekli Yönetici
Apple Expert
Elit Üye
Apple Sever
Adım
Gökhan
Cihaz
iPhone 11
Konular
404
arkadaşlar.
ben bir soru sormak istiyorum.
Dopamine jaşlbreak yapınca banka işlemleri sorun oluyormu telefonda.
aklımda sanki buna benzer bir sorun var idi geçmiş dönemlerde
OLMUYOR DEDİLER.. arkadaşım.

Geri