Palera1n Jailbreak Windows/Ubuntu Usb (TR) Denendi! Video Eklendi!

hamitmaran

Apple Sever
Konular
2
Çok basit adımlar ve usb yardımıyla bu jailbreak'i yapabilirsiniz.
Kendimce denedim ve sizlere de yararı olur diye yaptıklarımı tek tek sizlerle paylaşmak istedim.

Not: Yapılışında yaşanan herhangi yanlış bir durumda sorumluluk kabul etmediğimi bildiririm.

Semi-tethered (yarı bağımlı)​

Yarı bağımlı Jailbreak yöntemi ve araçları da bağımlı Jailbreak yöntemi gibi cihaz kısıtlamalarını sadece bir başlatımlık kaldırır. Bağımlı Jailbreak yönteminden farkı ise yeniden başlatılması durumunda sadece cihazın yeniden kısıtlanmasıdır. Cihaz bir bilgisayara ihtiyaç duymadan açılabilir, fakat kısıtlamaların yeniden kaldırılması için bilgisayar ile yeniden Jailbreak yapılması gerekmektedir. "checkra1n " aracı bu Jailbreak yöntemini uygulayan araçlara örnektir.

Videolu Anlatım.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Windows Adımı :
balenaEtcher Programı ile Aşağıdaki linkten ubuntu isosunu usb'ye yazalım.
Ubuntu.iso:
Ubuntu Adımı:
Bilgisayarımızı f12 den Usb'mizi seçerek başlatıyoruz.
3B5FC612-ADB1-4231-A370-2C2A24E741C5.jpeg

Try ubuntu seçeneğine tıklıyoruz.
A1FDAA52-B0F1-4757-BCFD-C8FA02D479EC.jpeg

Sol tarafta Türkçeyi seçip , Ubuntu'yu Dene seçeneği ile devam ediyoruz.
Geldik önemli kısıma...
Cihazınızı Linux işletim sistemine ilk bağladığınızdacihazınızda güvene dokunduğunuzdan lütfen emin olun.
Hemen sağ tıklayıp masaüstü konumundan terminal açıyoruz.
1- sudo add-apt-repository universe
2- sudo apt-get update
3- sudo apt install libimobiledevice-utils libusbmuxd-tools git curl python3-pip -y
4- wget http:**//nz2.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/o/openssl/libssl1.1_1.1.1f-1ubuntu2.16_amd64.deb (Yıldızlar yok)
5- sudo dpkg -i libssl1.1_1.1.1f-1ubuntu2.16_amd64.deb

-Terminali aşağıya indirip masaüstü konumundan yeni bir terminal açıyoruz ve 5. komutu yapıştırıp enter'a basıyoruz.
6- git clone --recursive https***://github.com/palera1n/palera1n && cd palera1n [Yıldızlar yok]

-Palera1n Dosyası yüklemesinin tamamlanmasından sonra;

Yeni Terminal açıp aşağıdakileri yapıştırıyoruz.
7- sudo systemctl stop usbmuxd
8- sudo usbmuxd -p -f

-Palera1n klasörüne gelip boşta klasör içi terminal başlatıyoruz.

Aşağıdaki kodu girdikten sonra tıpkı checkra1n aracında olduğu gibi otomatik dfu moda alıyor tuş kombinasyonuyla geri sayım yapıyor yönergeleri lütfen dikkatli bir şekilde yapın.
Önemli ! ** Aşağıdaki 15.6 yazılan yere siz kendi sürümünüzü yazacaksınız ve enter'a basıp uzun bir süre bekliyorsunuz.**
9- sudo ./palera1n.sh --tweaks 15.6 --semi-tethered
Bu aşamanın bir kısmında telefona Palera1n logosu gelecek sabırla bekleyin ardından tekrar dfu moda almanı isteyecek
Dfu moda alıp devam ediyorsunuz ve bitiyor.
Telefonunuzu wifi'ye bağladığınızda Palera1n uygulamasını göreceksiniz.
iOS veya iPadOS 15.0-16.x çalıştıran A11 cihazları Desteklenen cihazlar;
iPhone X
iPhone 8 Plus
iphone 8
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone SE
iPad (7. nesil)
iPad (6. nesil)
iPad (5. nesil)
iPad Pro 12,9 inç (2. nesil, 2019)
iPad Pro 10,5 inç (2017)
iPad Pro 9,7 inç (2016)
iPad Pro 12,9 inç (2015)
iPod touch (7. nesil)

Not:Ek olarak, bu Jailbreak Semi-Tethered olduğundan dolayı, cihazınızda 16 GB'tan fazla dahili depolama bulunmalıdır. Ayrıca A10-A11 çipli el cihazlarında palera1n ile jailbreak yaparsanız bir parola ayarlayamazsınız.

Ekli dosyalar

• Tr Anlatım.txt
    3.1 KB · Görüntüleme: 57
  • 0164AD62-4823-4098-8B7F-D94AEA44A4CA.png
    0164AD62-4823-4098-8B7F-D94AEA44A4CA.png
    1.1 MB · Görüntüleme: 72
  • B937ECF7-7B77-4EA3-8510-45C1337A5A0E.png
    B937ECF7-7B77-4EA3-8510-45C1337A5A0E.png
    1,006.4 KB · Görüntüleme: 89
Son düzenleme:

Tuana504268

Apple Sever
Adım
Murat
Cihaz
İphone 13
Konular
6
Merhaba yazılanları harfiyen yaptım.İos sürümüm 15.7.2.Bu aşamanın bir kısmında telefona Palera1n logosu gelecek sabırla bekleyin ardından tekrar dfu moda almanı isteyecek.demişsiniz.Bende sadece 1 kez dfu moda almamı istedi ve palera1n logosu gelmedi.Tekrar nasıl yapabilirim veya sizce nerde yanlış yapıyorum?

hamitmaran

Apple Sever
Konular
2
Merhaba yazılanları harfiyen yaptım.İos sürümüm 15.7.2.Bu aşamanın bir kısmında telefona Palera1n logosu gelecek sabırla bekleyin ardından tekrar dfu moda almanı isteyecek.demişsiniz.Bende sadece 1 kez dfu moda almamı istedi ve palera1n logosu gelmedi.Tekrar nasıl yapabilirim veya sizce nerde yanlış yapıyorum?
İlk kez jailbreak yapıldığında benim de aynı şekilde oldu.
Tekrar deneyin yalnız şunu yapıcaksınız;
Telefonu ubuntu görmesi lazım o yüzden, önce 7. Kodu girin sonra 8.
9. Kodu girip tekrar deneyin.

Yukarıdakileri yapmanız için Palera1n masaüstünde daha önceden indirilmiş olması gerekli dikkat ediniz.

Tuana504268

Apple Sever
Adım
Murat
Cihaz
İphone 13
Konular
6
İlk kez jailbreak yapıldığında benim de aynı şekilde oldu.
Tekrar deneyin yalnız şunu yapıcaksınız;
Telefonu ubuntu görmesi lazım o yüzden, önce 7. Kodu girin sonra 8.
9. Kodu girip tekrar deneyin.

Yukarıdakileri yapmanız için Palera1n masaüstünde daha önceden indirilmiş olması gerekli dikkat ediniz.
Yazdıklarınızı denedim yine olmadı.Parolayı kaldırmama gerek yok onu bile kaldırdım.İphone 6s plus cihazım

hamitmaran

Apple Sever
Konular
2
Yazdıklarınızı denedim yine olmadı.Parolayı kaldırmama gerek yok onu bile kaldırdım.İphone 6s plus cihazım
Hayır parolayı kaldırmanız gerekli.
En başa döneceksiniz o zaman PC yi kapatın Ubuntu’ya dönün tekrar. 2. De yapabildim ben de ancak.

Tuana504268

Apple Sever
Adım
Murat
Cihaz
İphone 13
Konular
6
Hayır parolayı kaldırmanız gerekli.
En başa döneceksiniz o zaman PC yi kapatın Ubuntu’ya dönün tekrar. 2. De yapabildim ben de ancak.
10 kezden fazla denedim yine olmadı parolayı kaldırmama rağmen.Böyle bir hata alıyorum her seferde.

Ekli dosyalar

• ACD9872D-3BAA-4FAE-9F9E-9DEA9737A633.jpeg
    ACD9872D-3BAA-4FAE-9F9E-9DEA9737A633.jpeg
    3.9 MB · Görüntüleme: 93

Tuncay

Apple Sever
Konular
0
hocam ben de aynı hatayı alıyorum bir çözüm bulursanız benimle paylaşır mısınız
Telefonu sıfırlamanız gerekiyor.telefondan ayarlardan komple sıfırlayın yada aynı sürümü iTunes ile geri yükleyin.Bunları yaptıktan sonra şifre oluşturmayın.
Hatayı cihazı önceden şifreli kullandığınız için alıyorsunuz.Şifreyi kaldırsanız bile olmuyor.
Cihaz ilk kurulumda şifre olmayacak.Bende aynı hatayı alıyordum.Cihaza yazılımı tekrar yükledim şifre oluşturmadım oldu.Cihaz X sürüm 16.2

Son düzenleme:

x13igpoppa

Apple Sever
Konular
0
Hi there , I will try this out on one of my 6s devices. Quick question, I've tried before but get an error something about the fs is already created. And just gets stuck there. Any fix for that?

tan3r

Apple Sever
Konular
0
Telefonu sıfırlamanız gerekiyor.telefondan ayarlardan komple sıfırlayın yada aynı sürümü iTunes ile geri yükleyin.Bunları yaptıktan sonra şifre oluşturmayın.
Hatayı cihazı önceden şifreli kullandığınız için alıyorsunuz.Şifreyi kaldırsanız bile olmuyor.
Cihaz ilk kurulumda şifre olmayacak.Bende aynı hatayı alıyordum.Cihaza yazılımı tekrar yükledim şifre oluşturmadım oldu.Cihaz X sürüm 16.2
teşekkür ederim hemen deneyeceğim

tan3r

Apple Sever
Konular
0
hocam maalesef dediğinizi yaptım olmadı telefonu dfu moda alıp yazılım attım yine olmadı aynı yerde bitiriyor ve jailbreak olmuyor bu arada cihaz X sürüm 16.2

suat

Apple Sever
Konular
0
En iyisi video lu anlatim ben hiç beceremiyorum

hamitmaran

Apple Sever
Konular
2
hocam maalesef dediğinizi yaptım olmadı telefonu dfu moda alıp yazılım attım yine olmadı aynı yerde bitiriyor ve jailbreak olmuyor bu arada cihaz X sürüm 16.2
Ben 2. denememde yaptım ilk hatayı aldıktan sonra 7. ve 8. Kodları tekrar yazıp ardından 9. Kodu yazıp tekrar deneyin. Başarılı olmama gibi bir durum söz konusu değil gerçekten. Dfu moduna alırken bir saniye bile geç bassanız cihazı dfu moda sokmuyor bu sırada telefonu yeniden başlatmaya zorlayıp telefon açıldığında yine 7-8 ve 9. Kodlarla devam edeceksiniz.
parola olmayacak kesinlikle sonrasında da koymaya çalışırsanız jb gider video çekme fırsatı bulamıyorum fırsat bulabilirsem paylaşacağım.

suat

Apple Sever
Konular
0
Bş ara vakit bulsa video yap yapamiyoruz

ibrababa

Apple Sever
Konular
6
Çok basit adımlar ve usb yardımıyla bu jailbreak'i yapabilirsiniz.
Kendimce denedim ve sizlere de yararı olur diye yaptıklarımı tek tek sizlerle paylaşmak istedim.

Not: Yapılışında yaşanan herhangi yanlış bir durumda sorumluluk kabul etmediğimi bildiririm.

Windows Adımı :
balenaEtcher Programı ile Aşağıdaki linkten ubuntu isosunu usb'ye yazalım.
Ubuntu.iso:
Ubuntu Adımı:
Bilgisayarımızı f12 den Usb'mizi seçerek başlatıyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 14949

Try ubuntu seçeneğine tıklıyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 14950

Sol tarafta Türkçeyi seçip , Ubuntu'yu Dene seçeneği ile devam ediyoruz.
Geldik önemli kısıma...
Cihazınızı Linux işletim sistemine ilk bağladığınızdacihazınızda güvene dokunduğunuzdan lütfen emin olun.
Hemen sağ tıklayıp masaüstü konumundan terminal açıyoruz.
1- sudo add-apt-repository universe
2- sudo apt-get update
3- sudo apt install libimobiledevice-utils libusbmuxd-tools git curl python3-pip -y
4- wget http:**//nz2.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/o/openssl/libssl1.1_1.1.1f-1ubuntu2.16_amd64.deb (Yıldızlar yok)
5- sudo dpkg -i libssl1.1_1.1.1f-1ubuntu2.16_amd64.deb

-Terminali aşağıya indirip masaüstü konumundan yeni bir terminal açıyoruz ve 5. komutu yapıştırıp enter'a basıyoruz.
6- git clone --recursive https***://github.com/palera1n/palera1n && cd palera1n [Yıldızlar yok]

-Palera1n Dosyası yüklemesinin tamamlanmasından sonra;

Yeni Terminal açıp aşağıdakileri yapıştırıyoruz.
7- sudo systemctl stop usbmuxd
8- sudo usbmuxd -p -f

-Palera1n klasörüne gelip boşta klasör içi terminal başlat.

Aşağıdaki kodu girdikten sonra tıpkı checkra1n aracında olduğu gibi otomatik dfu moda alıyor tuş kombinasyonuyla geri sayım yapıyor yönergeleri lütfen dikkatli bir şekilde yapın.
Önemli ! ** Aşağıdaki 15.6 yazılan yere siz kendi sürümünüzü yazacaksınız ve enter'a basıp uzun bir süre bekliyorsunuz.**
9- sudo ./palera1n.sh --tweaks 15.6 --semi-tethered
Bu aşamanın bir kısmında telefona Palera1n logosu gelecek sabırla bekleyin ardından tekrar dfu moda almanı isteyecek
Dfu moda alıp devam ediyorsunuz ve bitiyor.
Telefonunuzu wifi'ye bağladığınızda Palera1n uygulamasını göreceksiniz.
iOS veya iPadOS 15.0-16.x çalıştıran A11 cihazları Desteklenen cihazlar;
iPhone X
iPhone 8 Plus
iphone 8
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone SE
iPad (7. nesil)
iPad (6. nesil)
iPad (5. nesil)
iPad Pro 12,9 inç (2. nesil, 2019)
iPad Pro 10,5 inç (2017)
iPad Pro 9,7 inç (2016)
iPad Pro 12,9 inç (2015)
iPod touch (7. nesil)

Not:Ek olarak, bu Jailbreak Semi-Tethered olduğundan dolayı, cihazınızda 16 GB'tan fazla dahili depolama bulunmalıdır. Ayrıca A10-A11 çipli el cihazlarında palera1n ile jailbreak yaparsanız bir parola ayarlayamazsınız.
eyvallah

ibrababa

Apple Sever
Konular
6
palera1n dosyasını göremedim

furkanguzel

Apple Sever
Konular
0
Sorunsuz bir şekilde jailbreak işlemi bitiyor terminal üzerinde de “Enjoy” yazısını görüyorum fakat telefon açıldıktan sonra wifi’ye bağlıyorum Palera1n uygulaması hiç bir şekilde gelmiyor sorunun kaynağı nedir acaba yardımcı olabilirseniz sevinirim. Cihazım 6s 32 GB 15.7.2 sürümü.

ibrababa

Apple Sever
Konular
6
sağlıklı bir şekilde yapıldı

Geri