Palera1n Jailbreak Windows/Ubuntu Usb (TR) Denendi! Video Eklendi!

doguutetik

Apple Sever
Konular
1
Teşekkürler. Jailbreak stabil mi peki arkadaşlar? Cihaz Iphone X,IOS 15.6

Refmusic

Apple Sever
Konular
3
Çok basit adımlar ve usb yardımıyla bu jailbreak'i yapabilirsiniz.
Kendimce denedim ve sizlere de yararı olur diye yaptıklarımı tek tek sizlerle paylaşmak istedim.

Not: Yapılışında yaşanan herhangi yanlış bir durumda sorumluluk kabul etmediğimi bildiririm.

Videolu Anlatım.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Windows Adımı :
balenaEtcher Programı ile Aşağıdaki linkten ubuntu isosunu usb'ye yazalım.
Ubuntu.iso:
Ubuntu Adımı:
Bilgisayarımızı f12 den Usb'mizi seçerek başlatıyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 14949

Try ubuntu seçeneğine tıklıyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 14950

Sol tarafta Türkçeyi seçip , Ubuntu'yu Dene seçeneği ile devam ediyoruz.
Geldik önemli kısıma...
Cihazınızı Linux işletim sistemine ilk bağladığınızdacihazınızda güvene dokunduğunuzdan lütfen emin olun.
Hemen sağ tıklayıp masaüstü konumundan terminal açıyoruz.
1- sudo add-apt-repository universe
2- sudo apt-get update
3- sudo apt install libimobiledevice-utils libusbmuxd-tools git curl python3-pip -y
4- wget http:**//nz2.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/o/openssl/libssl1.1_1.1.1f-1ubuntu2.16_amd64.deb (Yıldızlar yok)
5- sudo dpkg -i libssl1.1_1.1.1f-1ubuntu2.16_amd64.deb

-Terminali aşağıya indirip masaüstü konumundan yeni bir terminal açıyoruz ve 5. komutu yapıştırıp enter'a basıyoruz.
6- git clone --recursive https***://github.com/palera1n/palera1n && cd palera1n [Yıldızlar yok]

-Palera1n Dosyası yüklemesinin tamamlanmasından sonra;

Yeni Terminal açıp aşağıdakileri yapıştırıyoruz.
7- sudo systemctl stop usbmuxd
8- sudo usbmuxd -p -f

-Palera1n klasörüne gelip boşta klasör içi terminal başlat.

Aşağıdaki kodu girdikten sonra tıpkı checkra1n aracında olduğu gibi otomatik dfu moda alıyor tuş kombinasyonuyla geri sayım yapıyor yönergeleri lütfen dikkatli bir şekilde yapın.
Önemli ! ** Aşağıdaki 15.6 yazılan yere siz kendi sürümünüzü yazacaksınız ve enter'a basıp uzun bir süre bekliyorsunuz.**
9- sudo ./palera1n.sh --tweaks 15.6 --semi-tethered
Bu aşamanın bir kısmında telefona Palera1n logosu gelecek sabırla bekleyin ardından tekrar dfu moda almanı isteyecek
Dfu moda alıp devam ediyorsunuz ve bitiyor.
Telefonunuzu wifi'ye bağladığınızda Palera1n uygulamasını göreceksiniz.
iOS veya iPadOS 15.0-16.x çalıştıran A11 cihazları Desteklenen cihazlar;
iPhone X
iPhone 8 Plus
iphone 8
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone SE
iPad (7. nesil)
iPad (6. nesil)
iPad (5. nesil)
iPad Pro 12,9 inç (2. nesil, 2019)
iPad Pro 10,5 inç (2017)
iPad Pro 9,7 inç (2016)
iPad Pro 12,9 inç (2015)
iPod touch (7. nesil)

Not:Ek olarak, bu Jailbreak Semi-Tethered olduğundan dolayı, cihazınızda 16 GB'tan fazla dahili depolama bulunmalıdır. Ayrıca A10-A11 çipli el cihazlarında palera1n ile jailbreak yaparsanız bir parola ayarlayamazsınız.

Türkçe anlatım için teşekkürler. İphone 6s plus cihaz için, bu işlemleri yaptıktan sonra parola ekleyip veya parmak izi aktif olarak çalışmasını sürdürecek mi? Olası cihaz sıfırlama işlemi yaparken ipsw dosyası ile mi sıfırlamak gerekiyor? Yani ayarlardan cihazı sil sıfırla dediğim zaman bir sorun olabilir mi? Cihaz 15.7.1 sürümünde..

woydeskin

Apple Sever
Konular
0
yükleme ekranı bitti yeniden başlat veya zorla dedi siyah ekranda kaldı açılmıyor iphone x 16.2 pc de görmüyor yardım edebilir misiniz

tayfunakt

Apple Sever
Konular
0
İphone X ios 16.2 sürümü için şuan hiç stabil değil. Cihaz jailbreakli oluyor. Etkin bir kullanım söz konusu değil. Appstore'den uygulama indirmeyi de imkansızlaştırıyor. Sürüm 14.3'ten bir hevesle geldim. Pişmanım.

hamitmaran

Apple Sever
Konular
2
Türkçe anlatım için teşekkürler. İphone 6s plus cihaz için, bu işlemleri yaptıktan sonra parola ekleyip veya parmak izi aktif olarak çalışmasını sürdürecek mi? Olası cihaz sıfırlama işlemi yaparken ipsw dosyası ile mi sıfırlamak gerekiyor? Yani ayarlardan cihazı sil sıfırla dediğim zaman bir sorun olabilir mi? Cihaz 15.7.1 sürümünde..
Rica ederim. Parola,Face İd,Touch İd için hala bir gelişme yok.Bunu aşamayacaklarını düşünüyorum çünkü 15.1.1 den sonrası için yapılan tweak vs çalışmaları da çok az. Bir sessizlik var anlayamadığım... olası cihaz sıfırlama işlemlerinizde tüm içerikleri ve ayarları sil demeniz yeterlidir.

hamitmaran

Apple Sever
Konular
2
yükleme ekranı bitti yeniden başlat veya zorla dedi siyah ekranda kaldı açılmıyor iphone x 16.2 pc de görmüyor yardım edebilir misiniz
telefona restart attırmanız lazım bende de oldu zorla restart attım tekrar jb yaptım.

hamitmaran

Apple Sever
Konular
2
İphone X ios 16.2 sürümü için şuan hiç stabil değil. Cihaz jailbreakli oluyor. Etkin bir kullanım söz konusu değil. Appstore'den uygulama indirmeyi de imkansızlaştırıyor. Sürüm 14.3'ten bir hevesle geldim. Pişmanım.
iphone x 15.6 sürümdeyim herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum gayet stabil çalışıyor.

tayfunakt

Apple Sever
Konular
0
Bu semi tethered olayını nasıl yapıyorsunuz. Telefon yeniden başlayınca palerain uygulaması atıyor. Semi tethered in amacı bilgisayara gerek bırakmamak değil mi?

bende dün 15.6 ya geçtim. Anlamadığım bir sebepten dolayı telefon kendini kapattı. Tekrardan jb için PC’ye ihtiyacım oldu. Oysa telefondan 10 gb yer ayırmıştı. —semi tethered olarak yüklemek yaptı. Ancak pcsiz yeniden aktif edemedim. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Refmusic

Apple Sever
Konular
3
Bu semi tethered olayını nasıl yapıyorsunuz. Telefon yeniden başlayınca palerain uygulaması atıyor. Semi tethered in amacı bilgisayara gerek bırakmamak değil mi?

bende dün 15.6 ya geçtim. Anlamadığım bir sebepten dolayı telefon kendini kapattı. Tekrardan jb için PC’ye ihtiyacım oldu. Oysa telefondan 10 gb yer ayırmıştı. —semi tethered olarak yüklemek yaptı. Ancak pcsiz yeniden aktif edemedim. Bu konuda bilgisi olan var mı?

10 GB yer ayırıp bende bu jailbreak için hazırladım cihazı. 6s+ 128Gb. Mac Os için 1.4.1 palera1n gui terminal ile hazır ettim.

Fakat dediğiniz gibi saçma bir durum varsa bu jailbreak zaten geliştiriciler için hiç bulaşmasak daha iyi gibi.

hamitmaran

Apple Sever
Konular
2

Semi-tethered (yarı bağımlı)​

Yarı bağımlı Jailbreak yöntemi ve araçları da bağımlı Jailbreak yöntemi gibi cihaz kısıtlamalarını sadece bir başlatımlık kaldırır. Bağımlı Jailbreak yönteminden farkı ise yeniden başlatılması durumunda sadece cihazın yeniden kısıtlanmasıdır. Cihaz bir bilgisayara ihtiyaç duymadan açılabilir, fakat kısıtlamaların yeniden kaldırılması için bilgisayar ile yeniden Jailbreak yapılması gerekmektedir. "checkra1n " aracı bu Jailbreak yöntemini uygulayan araçlara örnektir.

Kaynak: .

tayfunakt

Apple Sever
Konular
0

Semi-tethered (yarı bağımlı)​

Yarı bağımlı Jailbreak yöntemi ve araçları da bağımlı Jailbreak yöntemi gibi cihaz kısıtlamalarını sadece bir başlatımlık kaldırır. Bağımlı Jailbreak yönteminden farkı ise yeniden başlatılması durumunda sadece cihazın yeniden kısıtlanmasıdır. Cihaz bir bilgisayara ihtiyaç duymadan açılabilir, fakat kısıtlamaların yeniden kaldırılması için bilgisayar ile yeniden Jailbreak yapılması gerekmektedir. "checkra1n " aracı bu Jailbreak yöntemini uygulayan araçlara örnektir.

Kaynak: .

Demek istediğim madem gereksinim var neden cihazdan 10 gb harcıyoruz. Sonuçta yeniden başlatınca yeniden aynı kurulumu yapıyoruz. CheckRa1n gibi jb bozulunca farklı bir kurulum yapılmıyor.

Saloo

Apple Sever
Konular
0
Merhaba
9. adımdan sonra ekranda bir sürü yazı çıkıyor. Sonra "Reading work/ramdisk.dmg..." kısmında bekliyor ve "an error occured" hatası alıyorum. 4-5 kere arka arkaya denedim ama olmadı maalesef

Edit: Farklı tutorialler ile saatlerce uğraştıktan sonra hallettim. Farklı bir eski laptopta denedim ve sorunsuz çalıştı. Halbuki ilk denediğim cihaz da intel işlemciye sahipti.

Paylaşım için çok teşekkür ederim

Bir sorum olacak, reboot durumunda tekrar aynı işlemleri baştan mı yapmamız gerekiyor ?
kardesim bende ayni yerde takildim 2 defa denedim o kismi gecemiyorum sence baska pc demi denemeliyim

suat

Apple Sever
Konular
0
Arkadaş bu paleraın link nerden indireceğim

defjeam

Üye
Apple Sever
Konular
10
creating ramdisk kısmında takılı kalıyor.

defjeam

Üye
Apple Sever
Konular
10
creating ramdisk kısmında takılı kalıyor.
sorunu çözdüm arkadaşlar farklı bir usb girişine takın. Ancak bu seferde yukleme bittikten sonra palera1n logosu gelmiyor telefon sifirladim hic parola olmadan denedim yine olmadi

Son düzenleme:

suat

Apple Sever
Konular
0
Güzel video çekmişsin de doğru düzgün bir anlatım videosu olsa yarım yamalak yarısı görünüyor yarısı görünmüyor ne yaptığın belirsiz

hamitmaran

Apple Sever
Konular
2
Güzel video çekmişsin de doğru düzgün bir anlatım videosu olsa yarım yamalak yarısı görünüyor yarısı görünmüyor ne yaptığın belirsiz
Güzel video çekmişsin deyip,yarısı görünüyor,yarısı görünmüyor, ne yaptığın belirsiz demen ne kadar çelişkili mesajlar. Başka video görebildin mi Windows için Tr anlatımlı yapabiliyorsan sen çekebilirsin yarım yamalak olmayanından. Bu biraz da jailbreak işinden anlayanlara aslında anlayan yapıp geçiyor.

TRIKAS

Apple Sever
Konular
0
Hocam benim sürüm iphone x 16.3
Jailbreak bypass desteleyen program yok
Hestia-abypass-shadow hepsini denedim olmadı ne yapayım

pwn20wnd

Apple Sever
Konular
0
teşekkürler